Все про вагістність
Все про вагістність

Відмінності Китайської астрології від Західної


Відмінності Китайської астрології від Західної

Відмінності Китайської астрології від Західної

У цій статті я постараюся окреслити основні, найзначніші, аспекти відмінності Китайської астрології від Західної. Відмінності цих двох напрямків астрології досить великі, як різниця між Християнством – Буддизмом – Ісламом, на жаль, я обмежений в словах, та й мало кому буде цікаво читати «філософію» і історію астрології. У зв’язку з цим я розповім лише про деякі, але на мою особисту думку, найзначніші різниці цих двох напрямків астрології. Я думаю, що стаття буде цікава тим, хто хоче знати, чим відрізняється Китайський гороскоп від 12 знаків Зодіаку, а так же відмінність технік «сумісності» Заходу і Китаю. Постараюся бути коротким.

Походження астрології, історія та її вплив

Західна астрологія бере свої витоки з древнього Вавилона, вона розвивалася на території нині вже не існуючої Месопотамії. До того ж і у Індійської астрології ті ж витоки – Месопотамія. А ось Китайська «школа» астрології розвивалася більш-менш самостійно, тільки з появою великого Китайського торгового шляху, їх астрологи почали спілкуватися зі своїми «колегами» з інших країн, після цього відбулося деяке змішування знань, особливо астрологів Індії.

У стародавньому Китаї астрологи і астрологія мали великий вплив на імператора і розвиток імперії. Придворна школа астрології, що існувала при імператорі, служба, мала великий вплив на розвиток країни. Астрологи при палаці повинні були вести спостереження за зірками, вести записи, відслідковувати течію років, робити передвістя, а так же вираховувати для імператора хороші і погані дні для прийняття рішень і початку \ завершення дій, церемоній. Історики виявили, що придворна служба і функції придворних астрологів не змінювалися впродовж років, змінювалося тільки їх кількість, звання, а так само назва головної посади серед астрологів.

Марко Поло, який був в 18 столітті в Пекіні, зробив запис у своєму журналі, що у імператора було близько п’яти сотень астрологів в палаці.

З часом астрологія стала езотеричної наукою, до якої мали доступ тільки обмежене коло людей і фахівців. Було заборонено вивчати астрологію обивателям, якщо влада виявляли що проста людина намагалася вивчати астрологію, або ж володіла книгами \ інструментами, які використовувалися в астрології – її карали. Астрологічні знання були засекречені, посада астролога передавалася у спадок.

Астрологія була популярна, а так же відігравала значну роль в життях китайців до двадцятого століття, поки в Китай не прийшов комунізм. З приходом комунізму астрологи піддалися гонінню.

У китайській астрології немає такого «Року долі», як у Західній. Китайці думали, що знаючи – можна повелівати, повеліваючи – можна змінювати. Знання давали можливість змінити своє майбутнє, відкоригувати своє нинішнє так, щоб не було біди. Саме по-цьому, астрологи володіли такою «силою» в культурі Китаю.

Різниця №1 – Стихії та Елементи

У Західній астрології існує 4 стихії – Вогонь, Земля, Повітря і Вода. Кожна з цих стихій споріднена і антагоністичніша до інших. 12 знаків Зодіаку керовані цими стихіями, по 3 знаки Зодіаку на 1 стихію. Найчастіше, психотипи цих стихій описують за темпераментами: Холерик, Меланхолік, Сангвиник і Флегматик.

У Китайській астрології 5 стихій, точніше кажучи ЕЛЕМЕНТІВ (саме елементами вони називають стихії) – Земля, Дерево, Вогонь, Метал і Вода. Ці елементи переходять один в інший, так само як і Західної астрології – деякі доброзичливі, деякі ворожі. Їх складно співвіднести з системою психотипів. У них кожен елемент співзвучний з певною планетою – Сатурном (земля), Юпітером (дерево), Марсом (вогонь), Венерою (метал) і Меркурієм (вода).

Сузір’я і зірки

У Китайців зовсім по-іншому згруповані сузір’я, а точніше кажучи, у них немає 12 знаків Зодіаку, а існують свої знаки.

Саме так, у них по-іншому згруповані зірки, які створюють абсолютно інші сузір’я. До того ж у них зірки розташовуються по північному полюсу і небесному екватора (Червоному шляху), а не по екліптиці (як прийнято у Західній астрології – Жовтому шляху). У Західній астрології вважається важливим розташування планет по домівках, а у китайської – розташування Місяця.

Рух Юпітера – 12 років, а так само знаки

Дванадцять Китайських знаків беруть свій початок, не від кількості місяців у році, а від циклу Юпітера. Саме за 12 років Юпітер робить повний оборот навколо сонця. Як і зі стихіями, не можна співвідносити якості знаків Зодіаку з якостями, а так же «психологією» – знаків китайського гороскопа.

Хочу зауважити, що ці Китайські гороскопи на 12 тварин – робили тільки для бідних китайців. А ось багатим і вищій касті – астрологи робили більш поглиблені гороскопи. З використанням планет, особливу увагу приділяли розташуванню Місяця в одному з 28 будинків.

Будинки в Західній астрології та Китайській

У Західній астрології існує 12 будинків, розташуванню планет в цих будинках приділяється особлива увага. У китайській астрології – 28 будинків, але це тільки будинки Місяця! І тільки розташуванню Місяця приділяють увагу. Як Ви вже могли здогадатися, описи будинків не відповідає прийнятим описам в європейській астрології. Китайці приділяють увагу тільки планетам біля ІС і МС.

Планети

Відрізняється і «філософія» сприйняття планет, кардинально.

Якщо в Західній астрології планета Венера володіє жіночими характеристиками і вважається жіночою планетою, у китайців вона планета елемента Металу, а значить – володіє чоловічими характеристиками.

Сумісність в китайських гороскопів і європейських

Ви часто чули, що приміром Бик сумісний зі Змією або Півнем. Такі сумісності, аналіз сумісності, за знаком року народження – робили лише біднякам, можна сказати, що це була попсова астрологія для всіх. Вони розраховувалися по «сумісності» Юпітера одної людини з Юпітером іншого. Багатим ж, а так же імператору і свиті, робили більш «просунуті гороскопи», в яких використовували буинки та позицію Місяця. Так що, не слід особливо довіряти гороскопам сумісності по-китайськи!

На жаль, в західній астрології, а точніше кажучи масовій культурі (публікованих гороскопах), увагу приділяють лише Сонцю. Це викликано тим, що таким чином найпростіше визначити знак Зодіаку, а отже «простіше» продати продукт споживачеві. Але на жаль, вплив Місяця на характер часто так само значний, як і вплив Асцендента і Сонця. Можна сказати, що саме 3: Сонце, Місяць і Асцендент – дають 50% (мінімум) інформації про Натива. До того ж особливу увагу Місяцю приділяють і в ведичній астрології, індійській, а не тільки китайській. Саме в ведичній та індійській астрології, вважається, що чоловік і дружина повинні бути сумісні по місячних знаках, для вдалого шлюбу.

Спеціально для сайту http://goroskop2.com.ua/ і його російській версії! І тільки для них!

Написати комментар. БЕЗ РЕЄСТРАЦІЇ, лише ім'я та імейл (за бажанням)

Соціальні мережі

Гороскопи для всіх в Facebook
Гороскопи для всіх ВКонтакте
Марфа Бомбушкар в Facebook

Пошук

2012-2020© Використання матеріалів цього проекту дозволено лише при посиланні (лінком) на нього.
Зв'язок з нами - Зв'язок - контакти ads@goroskop2.com.ua | А також астролог Марфа Бомбушкар

Q: 49 T. 0,272