Ми щиро радіємо такому явищу як розбилася тарілка, так як існує думка, що посуд б’ється на щастя. Але за твердженням деяких екстрасенсів, не завжди це так. Всі зламане і побите наділене власною енергетикою, ще вона називається енергія ША – руйнівник. Такі речі створюють в будинку особливу напругу.
Якщо у коханої тарілки відколовся краєчок, але вона не розбилася, можна її і не викидати, хоча використовувати за прямим призначенням подібні предмети вже не варто, адже завжди можна проявити талант, зробити з них підставку під горщик або використовувати для декору. Вважається, що таким чином негатив в речах зменшується і стає не таким потужним і руйнівним.
У дохристиянську епоху слов’яни вважали за краще виставляти биті миски та глечики на сонці, так як були впевнені в силі сонячних променів, здатних відігнати злих духів і вигнати їх з битого посуду або з інших зіпсованих речей. А ось вщент розбиту тарілку потрібно викинути зовсім.
Модний нині фен-шуй говорить, що кожна стихія несе в собі свій колір. Метал – золотий або білий, земля – коричневий, дерево – зелений, вогонь – червоний, вода – блакитний, чорний або синій. Кожна стихія здатна активувати певну сферу життя. Скориставшись цим правилом, за допомогою посуду можна створити атмосферу в будинку і на кухні. Творчості необхідна сила дерева, тому в посуді бажані зелені відтінки. Вода – символ мудрості, отже, поглинання їжі з блакитних тарілок – це наближення до мудрості Всесвіту. Розпалює любовні відносини червоний колір – стихія вогню.
Дуже важлива і форма посуду. Круглі тарілки свідчать про поклоніння силі сонця, про бажання як би зловити його в тарілці і залишити у себе вдома, зберігши при цьому його тепло. Салат в круглій тарілці – це наближення, крок до доброї і теплій атмосфері домашнього обіду. А ось трапезу в оточенні людей, які не вселяють вам довіри, краще всього проводити з квадратними тарілками. У квадратної посуду енергія землі, яка може стабілізувати негатив.